Aan de slag met de kassamodule
De kassamodule wordt gebruikt om losse producten af te rekenen. Dit kan via verschillende betaalmethoden. Je kunt meerdere kassa's aanmaken, wat handig is als je naast de receptie nog andere verkooppunten hebt. Elke dag dat je de kassa gebruikt, moet je hem openen en sluiten. Hierbij gebruik je tellingen om de hoeveelheid contanten en eventuele kasverschillen te controleren.
Als je de kassamodule bij Booking Experts afneemt, zie je in BEX PMS het tabblad 'Kassa', naast 'Inrichting'. Neem contact op met support@bookingexperts.nl om deze optionele module te activeren.
Om de kassamodule klaar te maken voor het eerste gebruik, volg je onderstaande stappen:
Je kunt één of meerdere kassa’s aanmaken. Elke kassa moet dagelijks geopend en gesloten worden om de opbrengsten goed te registreren.
Voeg de producten die je wil verkopen toe aan de kassamodule. Deze zijn in alle aangemaakte kassa’s beschikbaar.
Kassaverkopen kunnen op verschillende manieren betaald worden. Welke manieren dit zijn bepaal je via betaalmethodes.
Met een pinapparaat kun je aan de balie kaartbetalingen ontvangen.
Met een bonnenprinter geef je de gast snel een kassabon mee. Zonder bonnenprinter kan een bon ook via een normale printer geprint worden, maar daarvoor zijn een paar extra stappen nodig.
Test de opzet van je kassamodule door een transactie uit te voeren!
Aan het eind van de dag moet de kassa gesloten en geteld worden.
Daarnaast kun je via de submenu's 'Bonnen', 'Kassabonregels', en 'Resultaten' administratieve handelingen uitvoeren en inzicht krijgen in de verkopen en opbrengsten.
Om alle functies van de Kassamodule te kunnen gebruiken, heeft jouw gebruikersaccount de rechten 'Inrichting' of 'Financieel' nodig.